Natios Vitamin D3, Vysoce vstřebatelný, 5000 IU, 250 softgel kapslí (s olivovým olejem)

Efekt lupa
  • 1 z 3

Vysoce vstřebatelná a vysoce potentní forma vitaminu D3 od značky Natios je ideální pro každého, kdo hledá způsob, jak tento důležitý vitamin doplnit. Vitamin D3 je obsažen v softgelové kapsli spolu s extra panenským olivovým olejem.

  • Vitamin D přispívá ke správnému vstřebávání a využití vápníku a fosforu
  • Vitamin D přispívá k dobrému stavu kostí a zubů
  • Vitamin D podporuje správnou funkci imunitního systému
  • Vitamin D podporuje správnou činnost svalů
  • Vitamin D se podílí na procesu dělení buněk

  • Skladem
329 Kč
Kategorie: Natios
 

Vysoce vstřebatelná a vysoce potentní forma vitaminu D3 od značky Natios je ideální pro každého, kdo hledá způsob, jak tento důležitý vitamin doplnit. Vitamin D3 je obsažen v softgelové kapsli spolu s extra panenským olivovým olejem.
Díky této kombinaci je tak dosaženo optimálního vstřebávání, což u některých suplementů v kapslích může být problém. Krom těchto základních surovin nejsou obsažené žádné zbytečné látky jako například plnidla či éčka, jedná se tedy o produkt s vysokou čistotou a zároveň vysokou účinností. 
Vitamin D patří do skupiny vitaminů rozpustných v tucích. Dostatek vitaminu D má několik důležitých funkcí. Mezi ty pravděpodobně nejzásadnější patří regulace vstřebávání vápníku a fosforu, což ovlivňuje stav a vývoj kostí a zubů. Vitamin D mimo jiné také podporuje správnou funkci imunitního systému.
Lidské tělo přirozeně produkuje vitamin D, když je vystaveno přímému slunečnímu záření. Vitamín D je však možné získat také z některých potravin, jako jsou například ryby či vejce, nebo poté z doplňků stravy. Tyto zdroje jsou důležité především v podzimních a zimních měsících, kdy téměř není možné se pravidelně vystavovat přímému slunečnímu svitu. 

Vztah mezi vitaminem D a tuky

Vitamin D je vitamin rozpustný v tucích, což znamená, že pro jeho optimální vstřebávání je důležitý příjem tuků. Z tohoto důvodu je v každé softgelové kapsli vitaminu D3 značky Natios obsažen extra panenský olivový olej, který je výborným zdrojem tuků. Je však nutné si uvědomit, že ne každý druh tuku ovlivňuje absorpci vitaminu D3 stejně.
U řady výrobků je možné se setkat s lněným olejem namísto olivového, který však není optimální pro suplementaci v kombinaci s vitaminem D3.

  • Extra panenský olivový olej i lněný olej jsou plné zdravých nenasycených tuků, liší se však jejich typem.
  • Lněný olej obsahuje převážně polynenasycené tuky, zatímco extra panenský olivový olej obsahuje převážně mononenasycené tuky. Výzkumy poukazují na fakt, že absorpce vitamínu D je pozitivně ovlivněna především mononenasycenými tuky. [1, 2]
  • Dalším důležitým rozdílem je stabilita těchto dvou olejů. Lněný olej je velice náchylný k oxidaci, kvůli čemuž je velmi nestabilní. Ve skutečnosti je lněný olej tak nestabilní, že jej nelze zahřívat, musí se skladovat v chladničce a spotřebovat během několika týdnů. To však neplatí u extra panenského olivového oleje.

Formy vitaminu D
Vitamin D je dostupný ve dvou formách, kterými jsou Ergokalciferol (D2) a Cholekalciferol (D3). Tyto dvě formy se od sebe mírně liší. Obě formy zvyšují hladinu vitaminu D v krvi a obě formy poskytují benefity vitaminu D. Výzkumy však poukazují na to, že vitamin D3 je účinnější pro zvyšování hladiny vitaminu D v krvi než vitamin D2.

Proč jsme si my ženy z Vivabeauty.cz vybraly zrovna Natios?
S používáním eko kosmetiky a drogerie se pojí i zdravý životní styl, který se přirozeně vloudil do naší přízně a krůček po krůčku si udělal v našem životě místo. Jíst zdravě je časově náročné a když člověk žije rychle, je často snažší si pojistit dostatek vitamínů a minerálu pomocí doplňků stravy. Ty prodejné v lékárnách nemají téměř žádné pozitivní účinky především kvůli formě, díky které se aktivní látky nemají šanci uvolnit do organismu. Natios dbá na odpovídající formu, kvalitativně je srovnatelný s mnohem dražšími preparáty a navíc se jedná o českou značku, která vyrábí v Evropské unii.

Doporučené dávkování: 
Jako doplněk stravy užívejte 1-2 kapsle denně s jídlem obsahujícím tuky nebo dle doporučení vašeho lékaře.

Obsah: 250 softgel kapslí

Vyrobeno v EU.

Upozornění: 
Pouze pro dospělé. Trpíte-li onemocněním, jste těhotná, kojíte, snažíte se otěhotnět nebo užíváte léky, poraďte se před užitím tohoto přípravku s lékařem! Uchovávejte mimo dosah dětí. Není náhradou pestré stravy. Doplněk stravy. Skladujte na chladném a suchém místě.

Složení: 

Velikost dávky:
1/7 kapsle denně
1 kapsle týdně
Množství v 1 kapsli % RHP * Množství v denní dávce % RHP *
Vitamin D3 (z lanolinu)
(jako cholekalciferol)
5 000 IU (125 μg)  2500 % 715 IU (17,9 μg) 358 %
* % RHP = Referenční hodnota příjmu u průměrné dospělé osoby (8 400 kJ/2 000 kcal)


Další složky: 
Softgel kapsle (hovězí želatina, voda, glycerin) a extra panenský olivový olej.

Produkty Natios prodáváme pouze na území České republiky. 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: