NATIOS Magnesium Bisglycinate 1000 mg + B6, 90 veg. kapslí, (elem. hořčík 200 mg) - večerní či po tréninku

Efekt lupa
  • 1 z 3

Natios Magnesium Bisglycinát 1000 mg + B6 - obsahuje 200 mg elementárního magnezia v 1 kapsli a je obohacen o 2 mg vitaminu B6 (P-5-P) pro lepší vstřebatelnost. Je výjimečné svou čistotou, protože je zcela bez příměsí, nestravitelných látek, éček. Vhodné také pro vegetariány a vegany.


  • Skladem
490 Kč
Kategorie: Natios
 

Hořčík je druhým nejrozšířenějším minerálem v našich buňkách a je překonáván pouze draslíkem. Je přítomný v různých enzymových funkcích a ve více než 600 biochemických reakcích. Proto je důležité suplementovat kvalitní hořčík, jakým je například ten od firmy Natios, který je navíc doplněn o Vitamin B6 v jeho aktivní formě (P-5-P). NATIOS Magnesium Bisglycinate je výjimečné svou čistotou, jelikož je zcela bez příměsí, nestravitelných látek, éček. Jeho elementární hořčík 200 mg na 1 kapsli není zvýšen žádnými dalšími sloučeninami a jedná se o tu nejčistší formu magnesia bisglycinate.

  • 1000 mg magnesia bisglycinate obsahuje 200 mg elementárního magnezia v 1 kapsli
  • je obohacen o 2 mg vitaminu B6 (P-5-P) pro lepší vstřebatelnost.

Výhody formy Magnesia Bisglycinate
Výhoda formy Bisglycinate je její skvělá využitelnost a také to, že doposud nebylo zjištěno, že by způsoboval vedlejší účinky i při vyšším dávkování. Tato forma hořčíků má zklidňující účinky. Osoby, co jej užívají, mají lepší spánek a jsou celkově klidnější. Magnesium bisglycinate, česky Bisglycinát hořečnatý (často ale také nazýván Magnesium chelát) je chelátová vazba hořčíku a aminokyseliny glycinu. Jedná se o spojení 2 molekul glycinu a 1 molekuly hořčíku. 
Bisglycinát je známý tím, že patří mezi nejvyužitelnější formy hořčíku a bezproblémově se vstřebává přes sliznici tenkého střeva. Tam působí dokonce jako pufr (tlumivý roztok) a tím zvyšuje vstřebatelnost veškerého magnesia, které během dne přijmeme. 
Glycin je druhou nejvíce zastoupenou neesenciální aminokyselinou v lidském těle a je také jednou ze tří aminokyselin, které vaše tělo používá k výrobě sloučeniny zvané kreatin. Kreatin je důležitý, protože dodává vašim svalům energii potřebnou ke krátkým a intenzivním aktivitám, jako je třeba rychlý běh. Několik studií ukázalo, že kreatin vede ke zvýšení svalové hmoty a může také pomoci při rehabilitaci po úrazu.
Díky tomu, že tato forma magnesia obsahuje aminokyselinu glycin, je vhodná také před spaním, jelikož může zklidňovat a zlepšovat váš spánek.

ico modra 01

Přispívá k normální činnosti svalů a pomáhá proti křečím ve svalech

 

 ico modra 04

Přispívá k normální psychické činnosti

 ico modra 02

Pomáhá pří nespavosti

 

 ico modra 05

Vhodné pro zvýšení hladiny hořčíku v těle

 ico modra 03

Nepůsobí projímavě ani ve vysokých dávkách

 

 ico modra 06

Vhodné také pro sportovce po tréninku


Výhody vitamínu B6 (P-5-P)

Vitamin B6 ve své aktivní formě (P-5-P) má za následek dodání hořčíku do buněk tam, kde je to potřeba, což omezuje jeho vylučování a zvyšuje jeho účinnost. Vitamin B6 se podílí na více než 100 enzymatických reakcích, které jsou zvláště důležité pro energetický obrat těla. Vitamin B6 podporuje normální činnost nervové soustavy a psychické činnosti. Je tedy důležitý pro kognitivní funkce a naši duševní rovnováhu. B6 také pomáhá metabolismu bílkovin a glykogenu a přispívá tvorbě červených krvinek.

Proto doporučujeme užívat hořčík zároveň s vitaminem B6 v jeho aktivní formě (P-5-P)

ico modra 07

Navádí magnesium do buněk, které ho potřebují nejvíce

 

ico modra 09

Napomáhá ke správnému fungování imunitního systému

ico modra 08

Zesiluje účinky magnesia 

 

ico modra 10

Napomáhá k normální činnosti nervové soustavy

magnesium

Hořčík se přirozeně vyskytuje v ovoci jako jsou datle, banány nebo zelenině a luštěninách. Dále je obsažen v kuřecím mase, rybách, ořeších (mandle, kešu). Smutným faktem je, že ačkoliv je podvědomí o tomto minerálu rozšířené, málokteré produkty obsahují magnesium v podobě, které tělo dokáže vstřebat. Vcelku často se tak stává, že se zásobujete něčím, co nejen nedokáže vaše tělo využít, ale ještě jeho funkce zpomaluje. Pokud se vám nedostává dostatku hořčíku ze stravy, je ideální jej doplnit kvalitním produktem obsahujícím hořčík ve formě malátu nebo bisglycinátu, což jsou dvě formy magnesia s nejvyšší vstřebatelností. 

Proč jsme si my ženy z Vivabeauty.cz vybraly zrovna Natios?
S používáním eko kosmetiky a drogerie se pojí i zdravý životní styl, který se přirozeně vloudil do naší přízně a krůček po krůčku si udělal v našem životě místo. Jíst zdravě je časově náročné a když člověk žije rychle, je často snažší si pojistit dostatek vitamínů a minerálu pomocí doplňků stravy. Ty prodejné v lékárnách nemají téměř žádné pozitivní účinky především kvůli formě, díky které se aktivní látky nemají šanci uvolnit do organismu. Natios dbá na odpovídající formu, kvalitativně je srovnatelný s mnohem dražšími preparáty a navíc se jedná o českou značku, která vyrábí v Evropské unii.

Doporučené dávkování: 1 až 2 kapsle denně. Doporučujeme užívat odpoledne a večer před spaním. Sportovcům doporučujeme 2 kapsle po tréninku.

Obsah: 90 kapslí

Vyrobeno v EU.

Upozornění: 
Pouze pro dospělé. Trpíte-li onemocněním, jste těhotná, kojíte, snažíte se otěhotnět nebo užíváte léky, poraďte se před užitím tohoto přípravku s lékařem! Uchovávejte mimo dosah dětí. Není náhradou pestré stravy. Doplněk stravy. Skladujte na chladném a suchém místě.

Složení: 

Velikost dávky: 1 veganská kapsle
Balení obsahuje 90 dávek 
Množství
v 1 dávce
%RHP*
Hořčík (z 1000 mg Magnesium bisglycinát) 200 mg elementárního magnesia 53 %
Vitamin B6 (jako pyridoxal-5-fosfát) 2 mg 143 %
* % denní referenční hodnoty příjmu


Další složky: 
Veganská kapsle. Výrobek neobsahuje žádné další přidané látky (éčka).

Produkty Natios prodáváme pouze na území České republiky. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: