Smysluplná novoroční předsevzetí

Začátek nového roku je spojen s novými ambicemi, cíli a tedy i s novoročními předsevzetími. My nejsme velcí fanoušci novoročních předsevzetí, protože když něco doopravdy chcete, nemusíte čekat na ten správný moment. Ten správný moment ani neexistuje. Jediná vhodná chvíle je TEĎ. Není třeba čekat na pondělí nebo na nový rok. Den po Silvestru rozhodně není tím nejlepším obdobím pro změnu návyků. A proč jsou tedy novoroční předsevzetí odsouzená k neúspěchu?

Nutíme se do mnoho věcí najednou bez dostatečné motivace a důsledného plánování. Jestli chcete zhubnout kvůli někomu nebo proto, že chcete vypadat jako holka z Instagramu, motivace vám dlouho nevydrží. Zlepšujte se v tom, v čem chcete vy, kvůli sobě. Pokud si naplánuji, že budu chodit 4krát týdně do fitness centra, pravděpodobně to vydržím maximálně 14 dní. Dejte si za cíl hýbat se alespoň jednou/dvakrát týdně, protáhněte si tělo jógou, během nebo plaváním, možností je spousta. Nechte si ujet autobus, do práce se vydejte pěšky a buďte víc eko. Být víc eko neznamená, že ze dne na den prodáte auto, a budete už chodit pouze pěšky. Ani že najednou vyhodíte všechnu vaší dosavadní kosmetiku a drogerii do koše. Stačí například přestat používat igelitové tašky nebo příště už nekoupit chemický prací prášek, ale vyměnit ho za ekologický prací gel. Změny dělejte pomalu a postupně. Na změnu byste se měli těšit. Celý ten proces by měl být zábavný. Vždyť přeci cesta je cíl, ne? 

 

Pro vaší inspiraci přinášíme pár smysluplných předsevzetí, která jsme si vytyčili my. Jestli se jimi budete řídit i vy, necháme jen na vás ;) 

2

  • Omezte pravidelnou konzumaci průmyslově zpracovaných potravin, které obsahují aditiva, vysoké množství soli, cukru a tuků. Zařaďte do jídelníčku ovoce a zeleninu, objevujte nové chutě.
  • O tělo je důležité pečovat i zvenku, používejte organickou kosmetiku, která je stejně účinná jako ta chemická, ale vaší pokožce neškodí.
  • Perte ekologicky s organickými pracími prostředky. Odměníte tak své zdraví a přidáte se k těm, kteří myslí na příští generace.

  

 3

  • Eskalátory vynechte a výtahem se svezte pouze dolů. Vyšlápnutí schodů je pro nohy dobrým posilováním, naopak chůze ze schodů se nedoporučuje - není dobrá pro klouby.
  • Snažte se pravidelně hýbat i v případě, že nejste fanoušci sportu. Choďte každou neděli na procházku nebo si pořiďte čtyřnohého kamaráda, který vás vytáhne ven. 
  • Auto nechte v garáži a vydejte se na výlet vlakem, má to svoje kouzlo ;)

 

4

  • Vyhraďte si v týdnu jedno dopoledne nebo odpoledne, kdy budete jen samy se sebou. Čtěte si, poslouchejte hudbu, vytřiďte si myšlenky, meditujte nebo jen prostě odpočívejte. 
  • Buďte co nejvíce času v přírodě. 
  • Dopřejte si pleťový peeling, zajděte si na manikúru, na masáž nebo si dejte vanu. 

 

Jsme jen lidi, pokud občas uklouznete nebo si všimnete, že se vaše předsevzetí vytratilo, nic se neděje. Změna může nastat  vždycky jen TEĎ, tak k těm novoročním předsevzetím přistupujme s větším klidem :-)