K čemu jsou dobré rostlinné organické oleje?

Je tomu už pár let, co přírodní oleje zažívají svůj "comeback". Po staletí pečovaly o pokožku celé rodiny, dokud je v posledním tisíciletí nenahradily krémy. Na výrobu 1 litru přírodního oleje jsou potřeba desítky kilogramů listů, jader nebo semen. Oleje se z těchto surovin získávají lisováním nebo vyluhováním (extrakcí). Přírodní oleje neobsahují konzervanty, umělou parfemaci ani laboratorní antibakteriální složky. Oleje jsou samy o sobě konzervanty, obsahují řadu minerálů, vitamínů a prospěšných látek. Napadá Vás, že oleje jsou příliš mastné a tedy nemohou být pro mastnou pokožku nebo pro pleť s akné vhodné? Právě naopak, jen je třeba vybrat ty správné! Čtěte dál a objevte kouzlo rostlinných organických olejů, které si opět vydobyly místo v kosmetickém průmyslu. 

aroma-aromatherapy-aromatic-1619488 

  • Arganový olej: Arganový olej neboli "marocké zlato" je rostlinný olej z plodů argánie trnité roustoucí v severní Africe. V současnosti je arganový olej jedním z nejdražších a nejcennějších olejů používaných v kosmetickém průmyslu. Olej obsahuje vysoké procento účinných látek (tokoferoly, karoten, esenciální mastné kyseliny vitamín A, E a F). Vitamín A podporuje oběhový cévní systém. Vitamín E je silný protizánětlivý antioxidant který chrání buňky před UV zářením. Tím zabraňuje jejich degradaci a zpomaluje jejich stárnutí. Vitamín F hydratuje pokožku a zpomaluje proces stárnutí buněk pokožky. Vysoký obsah tokoferolů navrací vlasům sílu, lesk a pružnost. Vyživuje kořínky, zklidňuje vlasovou pokožku a zaceluje roztřepené konečky. Je používán při léčbě kožních onemocněních, ekzémech, akné a popáleninách. Arganový olej na obličej působí jako kouzelný elixír, hydratuje pokožku a vyhlazuje vrásky. 

 

  • Jojobový olej: Jojobový olej se získává z rostliny Simmondsia vyskytující se zejména v Arizoně, Kalifornii a Mexiku. Jeho účinky objevily už Indiánské ženy, které jej používaly v léčitelství pro usnadnění porodu, vypnutí pleti i hojení jizev. Míchaly z něj masky a krémy. Je čirý, bez zápachu a skvěle se vstřebává. Má přirozený UV filtr 2 - 4 SPF. Obsahuje Vitamín E, který má protizánětlivé účinky, vyrovnává a vypíná pleť, zpomaluje stárnutí a především hydratuje. Má schopnost vyrovnat pH pokožky do přirozených hodnot, pomáhá udržet přirozenou mastnotu pleti, takže suchá pleť bude hydratovaná a ta se sklonem k mastění se, bude zmatněná. Hodí se naprosto pro každý typ pleti! Jojobový olej též léčí akné, skvrnky v obličeji a ekzémy. 

 

  • Měsíčkový olej: Měsíček lékařský má mnoho využití, v tradičních kultůrách se používá při výrobě homeopatických léků. "Měsíček" je rod asi 15-20 druhů vyšších dvouděložných rostlin z řádu hvězdicotvarých (Asteraceae). Za vyjímečný ho považovali starověcí Egypťané, kteří ho milovali pro jeho omlazující vlastnosti. Měsíček je plný flavonoidů, které se přirozeně vyskytují v různé zelenině a ovoci. Měsíčkový olej má tonizující, vyhlazující a hojivé účinky. Olej z měsíčku je skvělým zvlhčovačem pro suchou pleť a pro těžce popraskanou pokožku. Pomáhá snížit bolest, jeho protizánětlivé působení zmírňuje otoky po všelijakých úrazech. Urychluje hojení ran a kousnutí hmyzem. Jeho protiplísňové vlastnosti jsou skvělé při léčbě nohou a svědění plísňového původu. 

 

aromatherapy-aromatic-bottle-932577

My na výše uvedené organické přírodní oleje nedáme dopustit, ale v kosmetickém průmyslu se jich využívá celá řada. Například lněný, sezamový nebo mandlový olej, který je vynikajícím pomocníkem nejen v kuchyni. Mandlový olej používala i Kleopatra, která byla posedlá krásou, protože díky vysokému obsahu vitamínů A, B a E, minerálů, proteinů a mastných kyselin do hloubky hydratuje pokožku. Pleť je po něm hebká, rozzářená a mladší. Výhoda olejíčků je, že jich stačí malé množství. Než olej vmasírujete do pokožky, doporučujeme ho rozehřát v dlaních, jeho účinky se potom zvýší ;-)

A jaký je Váš oblíbený? Pokud ty svoje stále teprve hledáte, mrkněte na Olipuri. Italská značka Officina Naturae, která je vyrábí, garantuje organickou kvalitu, přijatelné ceny a i to, že jsou všechny oleje lisované za studena a bez jakýchkoli příměsí: https://www.vivabeauty.cz/olipuri/
Tak lovu zdar!

OLIPURI-TRIO