Jak se starat o vlasy na podzim, jak bojovat proti vypadávání vlasů

Tak a máme tu září. Podzim se neúprosně blíží. Markantní změnu počasí jsme prozatím nezaznamenali, ale možná jsme si všimli něčeho na svých vlasech. Pokud je to poprvé, mohlo by vás to vylekat. Řeč je o padání vlasů. Denně nám vypadne okolo 100 vlasů. Odborníci považují za nadměrné padání vlasů více než toto číslo. Těžko budete vypadané vlasy počítat, ale ukazatelem může být větší množství vlasů na polštáři, ve sprše nebo v hřebenu. Ve většině případech však není důvod panikařit.

V předminulém článku jsme vám poradili pár tipů, jak pečovat o vlasy v letních měsících. V tomto se dozvíte, jak podpořit zdraví svých vlasů na podzim.

 

„ZDRAVÉ" PADÁNÍ VLASŮ

Naše vlasy mají svůj život. Vlas nám roste průměrně 3 roky, poté se jeho růst na několik týdnů zastaví a po nich probíhá několika měsíční příprava na vypadnutí vlasu a na vytvoření nového. Každý jednotlivý vlas na naší hlavě roste jinak, tzn. že nám vlasy nevypadnou najednou, ale v různých časových intervalech.

V době, kdy vlas roste, je ve vlasovém folikulu usazen velmi pevně a je těžké jej vytrhnout. Chce to značnou sílu a takové vytržení je poměrně bolestivé. Ale v období, kdy už vlas neroste a připravuje se na nahrazení novým, může vypadnout zcela přirozeně při mytí vlasů nebo česání.

V této fázi se může nacházet i 10 % našich vlasů, proto je běžné, že nám vlasy padají – a to každý den. Každý den tak můžeme přijít o desítky vlasů, aniž by s námi bylo cokoliv v nepořádku. Dle kadeřníků je navíc podzim obdobím, kdy vlasy padají více a je to naprosto v pořádku.