Jak pečovat o vlasy v letních měsících?

Stejně jako pokožka těla a pleť, tak i vaše vlasy potřebují přes léto zvláštní ochranu a péči před slunečním zářením. Víte, jak o vlasy správně pečovat, aby se na nich letní období nepodepsalo a čemu se naopak vyhnout?

 

Střídání teplot, vítr, chlórovaná voda, mořská sůl, suchý vzduch, UVA/UVB sluneční záření, to vše má na naše vlasy neblahý vliv. Proč? Jejich působením se vlas otevře, barva se rychle vymývá a vlas se vysušuje.

 

CHRAŇTE SVÉ VLASY PŘED SLUNEČNÍMI PAPRSKY

Každá kvalitní značka opalovací kosmetiky nabízí ve svém portfoliu i přípravky na vlasy, tedy ty, které obsahují potřebný ochranný filtr. Jsou to šampony, které umí z vlasů účinně, rychle a šetrně odstranit zbytky soli z mořské vody, nebo chlórovanou vodu. Oleje na vlasy, které chrání vlasová vlákna před UVA a UVB paprsky. Navrací vlasům hladkost, vyživují je, zabraňují zacuchání a snaží se předcházet roztřepeným konečkům, které mohou náporem slunečního záření vznikat.

Noste klobouky a drdoly

Ať už vyrážíte na pláž nebo na procházku rozpáleným městem, nezapomeňte si vzít klobouk. Díky široké krempě vlasy chrání před zbytečným vysušováním, navíc se jedná o slušivý letní doplněk. Majitelky delších vlasů by si svou hřívu měly zatočit do drdolu. Ochrání tak konečky před sluncem.

 

Domácí péče

Pokuste se svým vlasům preventivně dodávat vitamíny, které zabrání jejich poškozování a poskytují ochranu před UV zářením. Doporučují se také šampony s výtažky z Aloe vera, které dodává vlasům přirozenou vlhkost, vitamíny a bílkoviny.

Vhodné je alespoň jednou týdně použít hydratační masku či hloubkovou péči obsahující komplex z minerálů či rostlinných výtažků. Prochází hluboko do vlasů a má ozdravující účinky. Zároveň vaše vlasy chrání před poškozením (barvení, horký vzduch, vysušené vlasy atd.)

IMG_5873